Międzynarodowe sukcesy sosnowieckiej policjantki

Data publikacji 04.10.2019

Sierż. sztab. Agnieszka Bergier na swoim koncie ma już wiele sportowych sukcesów. Podczas ostatnich Mistrzostw Świata Policji w Mediolanie zdobyła brązowy medal, z Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Legionowie przywiozła złoto. To kolejne tytuły w karierze sportowej policjantki. Agnieszka utrzymuje mistrzowską formę niezmiennie już od kilku lat.

Sierż. sztab. Agnieszka Bergier służbę w Policji pełni od siedmiu lat. Jest ośmiokrotną mistrzynią Polski w Judo i Jiu-Jitsu oraz trzykrotną mistrzynią Polski Policji w Judo. Policjantka odnosi liczne sukcesy również za granicą. W 2013 roku na Mistrzostwach Świata Jiu-Jitsu w Austrii zdobyła złoty medal. Rok później we Francji powtórzyła swój sukces i również sięgnęła po tytuł mistrzyni. Trzy lata temu zdobyła I miejsce na Mistrzostwach Europy Jiu-Jitsu organizowanych w Holandii, mając już tytuł mistrzyni świata, który zdobyła w Tajlandii.

Cztery lata temu podczas mistrzostw świata, które odbywały się we Wrocławiu, w trakcie jednej z walk Agnieszka doznała bardzo poważnej kontuzji kostki. Pomimo tego, nadal brała udział w mistrzostwach. Dzięki swej determinacji, ostatecznie zajęła III miejsce, zdobywając brązowy medal.

Podczas mistrzostw Europy, które odbyły się w Bośni i Hercegowinie trzy lata temu, niespełna pół roku po doznanej kontuzji, Agnieszka wróciła na matę i wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy. Dwa lata temu, na Mistrzostwach Świata w Abu Zabi zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej, tym samym zdobywając brązowy medal mistrzostw. W zeszłym roku, na Mistrzostwach Polski Jiu-Jitsu Seniorów w Sochaczewie zajęła I miejsce w Jiu-Jitsu sportowym i II miejsce w Jiu-Jitsu brazylijskim. W Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Judo rozegranych w ubiegłym roku w Legionowie ponownie sięgnęła po złoto, dodatkowo zdobywając nagrodę specjalną Komendanta Głównego Policji dla najlepszej zawodniczki mistrzostw.

W tym roku po raz kolejny sosnowiecka policjanta osiągnęła międzynarodowe sukcesy: podczas Mistrzostw Świata Policji rozgrywanych w dniach 16-26.09.2019 r. w Mediolanie, zdobyła brązowy medal, a na Mistrzostwach Polski Jiu-Jitsu rozgrywanych w dniach 28-29.09.2019 r. w Sochaczewie sięgnęła po złoto.

Agnieszka na co dzień jest również trenerem, a jej podopieczni uczestniczący w różnego rodzaju zawodach również odnoszą zwycięstwa. Jak podkreślają przełożeni Agnieszki, oprócz sukcesów sportowych, wzorowo wywiązuje się ze swojej pracy zawodowej, pełniąc służbę w wydziale kryminalnym sosnowieckiej komendy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!