Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Uwaga! Ślisko na drogach!

  Towarzyszące nam od wczoraj warunki atmosferyczne sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom. Ciężka sytuacja na drogach dała się we znaki także i w naszym województwie. W ciągu kilkunastu godzin śląscy policjanci odnotowali ponad 203 kolizje i jeden wypadek drogowy, w wyniku którego ranna została jedna osoba. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności.

 2. Debata w Ostrowach Górniczych

  Sosnowieccy dzielnicowi w obecności Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji V w Sosnowcu i policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy spotkali się na debacie z lokalnymi przedstawicielami władz i organizacji z rejonu dzielnicy Ostrowy Górnicze. Pomimo iż frekwencja mieszkańców nie była duża, podczas spotkania udało się zakreślić zasięg ich potrzeb i najbardziej aktualnych i dotkliwych problemów w spotkaniu wzięło bowiem udział wielu lokalnych działaczy na rzecz dzielnicy.

 3. Bezpieczny weekend na ulicach Sosnowca

  Policjanci zakończyli działania „ Bezpieczny Weekend”, które na ulicach naszego miasta były prowadzone w dnia 14-17 kwietnia. Pomimo trudnej aury można śmiało powiedzieć, że był to jeden z bezpieczniejszych weekendów w ostatnim czasie.

 4. NURD - podsumowanie

  Działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego tym razem odbyły się w przedświąteczny piątek, kiedy na ulicach naszego miasta panował wzmożony ruch tak pojazdów, jak i pieszych. Okazało się, że piesi mają na sumieniu całkiem sporo wykroczeń- z największą nonszalancją odnoszą się do przechodzenia jezdni w miejscu niedozwolonym.

 5. Quiz Bezpieczny i Zdrowy Przedszkolak

  Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej sosnowieckiej Komendy uczestniczyli w międzyprzedszkolnym quizie wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu. Sosnowieckie sześciolatki z 9 oddziałów przedszkolnych rywalizowały w konkurencjach na temat ruchu drogowego, higieny i zdrowego odżywiania. Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie nr 35 w Sosnowcu.

 6. Przedszkolaki z wizytą u dzielnicowych

  Sosnowieccy dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Sosnowcu przyjęli w swojej siedzibie grupy przedszkolaków. Dwie z nich przyjechały aż z Dąbrowy Górniczej. Policjanci wspólnie z przedstawicielem Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego obdarowali maluchy praktycznymi gadżetami, które będą im przypominać o zasadach bezpieczeństwa, których się nauczyły.

 7. Podsumowanie policyjnych działań „ MOTOCYKL I QUAD”

  „ Stop brawurze na motocyklach i quadach”- to hasło jakie przyświecało akcji, którą w dniu 9.04.2017 r prowadzili sosnowieccy policjanci. Cieplejsza i coraz bardziej słoneczna aura skłania coraz większą liczbę użytkowników tego typu pojazdów, do rozpoczęcia sezonu. Niestety nie wszyscy korzystają ze swoich pojazdów zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 8. Rozstrzygnięcie konkursu o ruchu drogowym

  Sosnowieccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wręczyli świadectwa uczestnikom konkursu wiedzy o ruchu drogowym, zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 21 w Sosnowcu. Około 150 uczniów w wieku od 6 do 8 lat zaprezentowało swoje wiadomości zakresu obowiązujących przepisów. Policjanci rozmawiali również z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać nie tylko w ruchu drogowym ale także podczas zabaw czy kontaktów z nieznajomym.

 9. „Dawcy Uśmiechu” ponownie w Sosnowcu

  Sosnowieccy policjanci, wraz ze stowarzyszeniem motocyklistów „Dawcy uśmiechu” i przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, ponownie współorganizowali uroczyste otwarcie sezonu motocyklowego. W uroczystej paradzie, pokazach i konkursach wzięło udział kilkuset kierowców jednośladów i setki zwiedzających. Nie zabrakło również najmłodszych.

 10. Debata na temat bezpieczeństwa pieszych

  30 marca w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu przy ul. Jodłowej dzielnicowi i policjanci wydziału ruchu drogowego spotkali się z mieszkańcami. Wraz z przedstawicielami samorządu lokalnego i radą osiedla rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych. Spotkanie przeprowadzono w ramach kampanii „Daj znak”