Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICJI "PRĘDKOŚĆ"

  23 października 2019 roku Policja przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 2. Akcja „Twoje Światła-Nasze Bezpieczeństwo”

  W naszym mieście już od 15.10.2019 do 15.12.2019 w wyznaczonych dniach będzie można korzystać z bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia pojazdów na stacjach diagnostycznych działających pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. W Sosnowcu będzie to stacja przy ul. Naftowej –w ramach akcji jej pracownicy będą wykonywać tego rodzaju badania bezpłatnie.

 3. Podsumowanie działań Truck & Bus

  Wczoraj w godzinach od 6.00 do 22.00 przy głównych ciągach komunikacyjnych miasta mogliśmy spotkać się ze zwiększoną ilością policyjnych patroli. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania "TRUCK & BUS". Swoją baczną uwagą objęli autokary oraz pojazdy ciężarowe.

 4. OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICYJNE „TRUCK & BUS”

  Dziś policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 5. Policjanci na inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  Sosnowieccy policjanci gościli na inauguracji roku akademickiego. Studenci byli tym razem jednak szczególni. To słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mundurowi zawitali do nich w związku z prowadzoną kampanią „Noś odblaski nawet w mieście”.

 6. Dzielnicowi spotkali się z przedszkolakami z grup "Wiewiórki" i "Kasztanki"

  Z nadchodzącą jesienią sosnowieccy policjanci zintensyfikowali działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa kierowane do wszystkich – w tym najmłodszych. Tym razem dzielnicowi Komisariatu Policji IV odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 54 w Sosnowcu, by z maluchami z grup „Wiewiórki” i „Kasztanki” porozmawiać o bezpieczeństwie. To kolejna odsłona kampanii „Noś odblaski nawet w mieście”

 7. Wypadek na S1

  Dziś rano tuż przed godziną 6.00 na trasie S1 na nitce w kierunku Dąbrowy Górniczej policjanci wykonywali intensywne czynności w miejscu wypadku, w którym uczestniczyło łącznie 6 pojazdów. W wyniku zdarzenia do szpitali trafiły 4 osoby. Droga była zablokowana przez ponad 5 godzin.

 8. Odblaski na Dniu Seniora w Zagłębiowskiej Mediatece

  Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z seniorami podczas Dnia Seniora, który odbył się w Zagłębiowskiej Mediatece. Z odwiedzającymi imprezę mieszkańcami miasta rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym przed nadchodzącym trudnym okresem jesienno-zimowym. Uczestnictwo w tej imprezie to kolejna odsłona kampanii „ Noś odblaski nawet w mieście”.

 9. OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA KONTROLNO-PREWENCYJNE „SMOG”

  9 października 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 10. Rozstrzygnięcie konkursu „Moje wymarzone przejście dla pieszych"

  W Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu zostały rozdane nagrody i dyplomy dla laureatów konkursu plastycznego "Moje wymarzone przejście dla pieszych". Gościem honorowym spotkania była Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, Katarzyna Wanic, która wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu wręczała upominki najmłodszym. Spotkanie z laureatami konkursu zakończyło wrześniowe prewencyjne działania policjantów.