Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Sosnowieccy policjanci na rzecz bezpieczeństwa pieszych

  Sosnowieccy policjanci podczas działań „ Kontrola Drogowa-Pieszy” rozdawali mieszkańcom miasta odblaski. To element, który w nadchodzącym trudnym okresie może zwiększyć nasze bezpieczeństwo, a nawet w niektórych sytuacjach uratować życie. Dlatego kolejny raz mundurowi przypominali mieszkańcom o ich codziennym używaniu rozdając im kamizelki i elementy odblaskowe.

 2. Dzielnicowy w przedszkolu rozmawiał z maluchami o bezpieczeństwie

  Sosnowieccy policjanci niemal każdego dnia prowadzą działania profilaktyczne adresowane do najmłodszych. Tym razem, dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Sosnowcu zawitał do przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 25 w Sosnowcu. Dzieci usłyszały o zasadach bezpieczeństwa podczas kontaktów z nieznajomym oraz w ruchu drogowym.

 3. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ! Trzy potrącenia pieszych jednego poranka

  Sosnowieccy policjanci wykonywali dzisiejszego poranka czynności na miejscach trzech zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, do jakich doszło przeciągu zaledwie trzech godzin. Obrażenia jednej z pokrzywdzonych są bardzo rozległe. To właśnie tej najpoważniej rannej kobiecie pierwszej pomocy na miejscu wypadku udzielili funkcjonariusze służby więziennej, którzy byli jego naocznymi świadkami.

 4. Akcja ZNICZ 2017

  Policyjna akcja ZNICZ rozpocznie się w tym roku już w piątek 27.10.2017r. 1 listopada natomiast należy się spodziewać zmian w organizacji ruchu pojazdów w Sosnowcu z uwagi na dzień Wszystkich Świętych. Jak w poprzednich latach część ulic będzie wyłączona z ruchu, a dla odwiedzających groby zorganizowano dodatkowe parkingi.

 5. Przedszkolaki z wizytą u dzielnicowych

  Sosnowieccy dzielnicowi z Komisariatu Policji II gościli ostatnio dwie grupy przedszkolaków. Maluchy przywędrowały na spotkanie ze Sznupkiem z Przedszkola Miejskiego nr 54 oraz Przedszkola Miejskiego nr 57 w Sosnowcu. Wizyta była okazją do tego, by przypomnieć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa

 6. Policjanci na prelekcjach w OSK Łukasz

  Kolejni młodzi przyszli kierowcy spotkali się w Ośrodku Szkolenia Kierowców Łukasz z policjantem. Podczas pogadanki usłyszeli na co najbardziej powinni zwrócić wagę i jakie dobre nawyki w sobie wykształcać. Mundurowy zapoznał ich również podstawowymi zagrożeniami, z którymi za kierownicą swojego auta,będą się musieli zmierzyć.

 7. Kontrola drogowa pieszy- podsumowanie

  W minioną sobotę na terenie naszego miasta sosnowieccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Kontrola Drogowa-PIESZY”. Głównym założeniem działań było bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Nie obyło się bez represji mandatowych, głównie w miejscach gdzie piesi uczestnicy ruchu w sposób rażący łamali przepisy prawa.

 8. Niecodzienne działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych

  Sosnowieccy policjanci ruchu drogowego prowadzili ostatnio intensywne działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych. W ramach działań „Kontrola Drogowa Pieszy” , podczas rozmów prowadzonych z napotkanymi przechodniami, w szczególności osobom starszym i w średnim wieku wręczali kamizelki odblaskowe. To właśnie piesi z tej grupy wiekowej najmniej chętnie używają odblasków.

 9. Policjanci w przedszkolu rozdawali odblaski

  Kolejne przedszkole, do którego zawitali policjanci ruchu drogowego to przedszkole „ Calineczka” położone w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń. Podczas pogadanki najmłodsi usłyszeli jak bezpiecznie poruszać się po ulicach, o czym należy pamiętać i dlaczego noszenie elementów odblaskowych jest tak ważne.

 10. „Bezpieczny przejazd- Szlaban na ryzyko” w Sosnowcu

  Sosnowieccy policjanci wspólnie z pracownikami Kolei Śląskich prowadzili działania na rzecz bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych. Cyklicznie prowadzone już akcje mają na celu propagowanie bezpiecznych zachowań i wiedzy na temat przyczyn i (zwykle bardzo tragicznych) skutków wypadków, do jakich dochodzi w rejonach szlaków kolejowych.