Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Poszukujemy świadków wypadku

  Sosnowieccy policjanci prowadzą sprawę wypadku, do jakiego doszło w dniu 1.12.2018 r ok godz 20.50 w Sosnowcu przy ul. Jagiellońskiej. Kierujący samochodem osobowym wyjeżdżając z miejsca parkingowego nie udzielił pierwszeństwa jadącej Hondzie, której kierowca, by uniknąć zderzenia, wykonał manewr obronny, w wyniku którego uderzył w zaparkowane obok auto. W zdarzeniu odniosła obrażenia pasażerka Hondy.

 2. Przypominamy ! Trwa akcja „Twoje Światła-Twoje Bezpieczeństwo”

  Przypominamy, że w naszym mieście również można korzystać z bezpłatnego sprawdzenia oświetlenia pojazdów na stacjach diagnostycznych działających pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. W Sosnowcu jeszcze w dniach 1, 8 i 15 grudnia stacje obsługi PPHU IMEX przy ul. Kosynierów 33 i przy ul. Mikołajczyka 31 będą wykonywać tego rodzaju bezpłatne badania.

 3. Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych

  Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w związku z obchodzonym na całym świecie Międzynarodowym Dniem Ofiar Wypadków na Drogach przeprowadzili cykl prelekcji w sosnowieckich szkołach. Celem spotkań było dotarcie do jak najszerszego grona młodych osób, które albo już są, albo niedługo staną się kierowcami.

 4. Działania FOTELIK

  Dzielnicowi Komisariatu Policji II w Sosnowcu zorganizowali działania "FOTELIK". Ich celem było uświadomienie kierującym pojazdami jak ważne jest to, by przewozić dzieci w wymaganych przepisami fotelikach. Za niestosowanie się do przepisów kierowcy otrzymywali pouczenie i tzw. żółte kartki. Jeśli dziecko podróżowało prawidłowo, otrzymywało od policjanta odblask. Działania spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem społecznym.

 5. ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU - COP24

  Zgodnie z postanowieniami jakie zapadły podczas COP 22 w Marakeszu, Polska zorganizuje dwudziestą czwartą sesję Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu – UNFCCC COP 24, w ramach której odbędzie się również czternasta sesja Konferencji Stron będąca spotkaniem Stron Protokołu z Kioto (COP14) oraz wznowiona pierwsza sesja Konferencji Stron służąca jako spotkanie Stron Porozumienia paryskiego (CMA 1.3).

 6. TRWA AKCJA "TWOJE ŚWIATŁA - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO"

  W związku z występującymi w okresie jesienno-zimowym zjawiskami, które niekorzystnie wpływają na widoczność uczestników ruchu drogowego. Policja w całym kraju organizuje kolejną odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Podczas planowanych działań przewiduje się między innymi prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych związanych z koniecznością posiadania sprawnych świateł oraz kontroli drogowych w zakresie oświetlenia pojazdów. Akcja potrwa do 15 grudnia.

 7. Akcja ZNICZ 2018 podsumowanie

  Od 31.10- 04.11.2018 sosnowieccy policjanci prowadzili akcję ZNICZ 2018. Jak wynika ze zgromadzonych danych w tym roku na ulicach naszego miasta było bezpieczniej niż w latach ubiegłych.

 8. Sosnowieccy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas akcji ZNICZ

  Dzień 1.11 to zazwyczaj czas kiedy najwięcej osób odwiedza groby swoich bliskich. Wczoraj na ulicach sosnowca, w szczególności w pobliżu nekropolii mundurowi dbali o bezpieczeństwo i porządek. W ciągu całego dnia nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia drogowego.

 9. Dzień otwarty Komisariatu Policji II w Sosnowcu

  Sosnowieccy dzielnicowi z Komisariatu Policji II gościli dwie grupy przedszkolaków. Wizyta była okazją do tego, by przypomnieć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa, szczególnie te podkreślane w ramach akcji „ Kręci mnie bezpieczeństwo”. Najmłodsi spotkali się ze Sznupkiem, mogli zwiedzić policyjny areszt i zasiąść za kierownicą radiowozu.

 10. „Szlaban na ryzyko” dla najmłodszych

  Sosnowieccy dzielnicowi z Komisariatu Policji I prowadzą szereg działań profilaktycznych. Tym razem spotkali się z maluchami z Przedszkola nr 12 w Sosnowcu przy ul. Mościckiego 26A oraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Sosnowcu przy ul. Urbanowicz. Z najmłodszymi rozmawiali o zagrożeniach w ruchu drogowym oraz jakie zasady bezpieczeństwa należy zachowywać podczas podróży koleją.