Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Dzielnicowi z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji

  „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” pod tych hasłem dzielnicowi Komisariatu Policji IV asp Paweł Biały, mł. Asp. Paweł Ruski i st. sierż. Przemysław Gieroń spotkali się z dziećmi z kilku sosnowieckich szkół. Przedwakacyjny czas to najlepszy okres na przypomnienie im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie wypoczynku. Również nad wodą.

 2. Pijany kierowca autobusu

  Sosnowieccy policjanci sprawdzając zgłoszenie od jednej z mieszkanek naszego miasta zbadali trzeźwość kierowcy autobusu, który świadczył prywatne usługi przewozowe. Okazało się, że 55-letni mężczyzna ma w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu. To kolejny przykład braku społecznego przyzwolenia na kierowanie „ na podwójnym gazie”.

 3. Bezpieczny weekend- podsumowanie

  Przez cały długi weekend sosnowieccy policjanci prowadzili na drogach naszego miasta wzmożone działania. Łącznie w ramach akcji służbę pełniło 115 policjantów. W pięciu wypadkach drogowych straciła życie 1 osoba, a 5 zostało rannych. Doszło też do 25 kolizji.

 4. Nocna kolizja z dzikiem

  Minionej nocy ok godz 3.00 na DK1 w kierunku Warszawy doszło do niecodziennej kolizji. Kierująca Volkswagenem 34-letnia mieszkanka Trzebini potrąciła trzy dziki, które wtargnęły tuż przed nadjeżdżający pojazd. Zwierzęta nie przeżyły zderzenia, a samochód jest poważnie uszkodzony. Kierującej i pasażerom na szczęście nic się nie stało.

 5. Śmiertelne potrącenie pieszego

  Sosnowieccy policjanci wykonywali czynności na miejscu śmiertelnego potrącenia, do jakiego doszło w środę tuż po godzinie 22.00 na DK 94 na wysokości ogródków działkowych. Kierujący Fiatem Punto 20-letni mężczyzna, potrącił 66-letniego mieszkańca Sosnowca, który, jak wynika ze wstępnych ustaleń, wtargnął pod nadjeżdżający pojazd. Pieszy, pomimo prowadzonej przez załogę pogotowia ratunkowego resuscytacji, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

 6. TELEFONY, TELEFONY.. ."ŁAPKI NA KIEROWNICĘ"

  Ruszyła ogólnopolska kampania "Łapki na kierownicę". Jej zadaniem jest uświadomienie kierujących, jak duże zagrożenie niesie za sobą używanie telefonu trzymanego w ręku podczas kierowania pojazdem. Partnerem akcji jest operator popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

 7. ZNAMY JUŻ NAJLEPSZEGO POLICJANTA DROGÓWKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO!

  Zakończył się wojewódzki finał jubileuszowej - XXX - edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Roku Ruchu Drogowego”. Wzięło w nim udział 33 najlepszych policjantów drogówki ze wszystkich komend śląskiego garnizonu policji. Zwycięzcą konkursu został asp. Mariusz Chrząstek z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, który gratulacje przyjął z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Romana Rabsztyna.

 8. Poszukujemy świadków zdarzenia

  Sosnowieccy policjanci prowadzą sprawę wypadku do jakiego doszło w dniu 02.06.2017 r w Sosnowcu przy ul. Czeladzkiej. Kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu rowerzyście, w wyniku czego poruszający się jednośladem upadł. Doznał urazu ręki, a sprawca wypadku nie zatrzymując się, odjechał z miejsca zdarzenia.

 9. KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO- sosnowieccy policjanci na rodzinnych festynach

  Dzień dziecka to dla wielu placówek i organizacji tradycyjny już czas na zorganizowanie festynów rodzinnych. Na wiele z nich policjanci są rokrocznie j zapraszani. W trakcie zabaw i konkursów mogą przekazywać uczestnikom i ich rodzinom zasady bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym, ale także podczas zabaw czy wypoczynku. Wszystkie te zagadnienia obejmuje kampania „ Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 10. Policjanci na festynie dla sosnowieckiego Hospicjum

  Sosnowieccy policjanci uczestniczyli w festynie zorganizowanym na Górce Środulskiej. Wszystkim uczestnikom zarówno festynu, jak i odbywającego się w jego czasie biegu przyświecał szczytny cel. Podczas imprezy bowiem zbierano środki dla sosnowieckiego Hospicjum im. Tomasza Apostoła.