Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Aktualności

Polecamy

Dopalacze gdzie szukać pomocy
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
Komunikat niesłyszący
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. Sosnowieccy policjanci także pilnują granic Państwa

  Na terenie województwa śląskiego, graniczącego z Czechami i Słowacją, czynne są 4 przejścia z Czechami: Cieszyn – Český Tĕšín (piesze), Cieszyn – Chotĕbuz, Gorzyczki i Nowe Chałupki. Natomiast czynne przejścia graniczne ze Słowacją znajdują się poza terenem Śląska. Poza tymi miejscami znajduje się jednak jeszcze wiele miejsc, w których policjanci kontrolują, czy nie dochodzi do nielegalnego przekraczania granicy.

 2. DZIAŁANIA „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI”

  Dziś Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

 3. DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

  Dzisiaj, 27 lutego 2020 roku, Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 4. Kierował odurzony- wpadł z narkotykami

  Sosnowieccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę, który kierował pod wpływem narkotyków a w samochodzie miał ukryte prawie 40 porcji amfetaminy. Usiadł także za kierownicę, pomimo obowiązującego go zakazu sądowego kierowania pojazdów mechanicznych, który mu orzeczono. Za popełnione przestępstwa może trafić do więzienia na 3 lata.

 5. Świadek powstrzymał pijanego kierowcę przed dalszą jazdą

  Sosnowieccy policjanci wykonywali wczoraj czynności po kolizji, jaką nietrzeźwy kierowca spowodował na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Mireckiego. Pieszej kobiecie w ostatniej chwili udało się uskoczyć spod kół, kiedy kierowane przez niego auto wjechało na chodnik. Uszkodzony został również uliczny znak. Pijanego ujął świadek zdarzenia i przekazał policjantom.

 6. Działania SMOG- podsumowanie

  19 lutego w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na pojazdy, których stan techniczny wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Sosnowieccy policjanci również włączyli się do działań.

 7. DZIAŁANIA „SMOG”

  19 lutego 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 8. ZAPŁAĆ ZA MANDAT OD RAZU, KAŻDY PATROL RUCHU DROGOWEGO NA ŚLĄSKU MA TERMINAL

  Dostałeś mandat, za który chcesz zapłacić od razu? Przypominamy, że od lutego 2018 r. to żaden problem. Patrole ruchu drogowego w całym kraju, w tym także na terenie województwa śląskiego zostały wyposażone w terminale płatnicze, dzięki którym za mandat można będzie zapłacić kartą.

 9. Policyjne działania „TRUCK & BUS” w Sosnowcu

  Wczoraj pomiędzy godz. 6.00 a 22.00 przy głównych ciągach komunikacyjnych miasta mogliśmy spotkać się ze zwiększoną ilością policyjnych patroli. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania "TRUCK & BUS". Swoją baczną uwagą objęli autokary oraz pojazdy ciężarowe.

 10. Poszukujemy świadków wypadku

  Sosnowieccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku, jaki miał miejsce w dniu 23.01.2020 r około godz 21:55 na ul. Andersa 76. Kierujący samochodem Alfa Romeo, po doprowadzeniu do dachowania prowadzonego przez siebie samochodu, pozostawił w aucie rannego pasażera i oddalił się z miejsca zdarzenia, porzucając pojazd. Poszukujemy świadków tego zdarzenia.