Wiadomości

Policjanci pobiegli dla swojego kolegi i zainaugurowali nową kampanię

Data publikacji 30.09.2019

W minioną sobotę w Parku Kuronia w Sosnowcu policjanci wspólnie ze wszystkimi przyjaciółmi i znajomymi Piotra Habryki pobiegli, by wesprzeć go w walce o powrót do zdrowia. Bieg zorganizowany z inicjatywy sosnowieckich mundurowych wspólnie z Urzędem Miasta Sosnowiec oraz fundacją VOTUM, która opiekuje się Piotrem. Całość dochodu z imprezy zasiliła konto, na którym zbierane są środki na jego rehabilitację. Podczas biegu policjanci zainaugurowali kampanię na rzecz pieszych.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu insp. mgr Dominika Łączka, Prezydenta Miasta Sosnowiec Pana Arkadiusza Chęcińskiego, Biskupa Diecezji Sosnowieckiej ks. biskupa dr. Grzegorza Kaszaka, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Mateusza Bochenka oraz Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy. Patronat Medialny nad wydarzeniem objęła TVP 3 w Katowicach.

To już kolejna inicjatywa, jaką dla ratowania swojego kolegi podjęli sosnowieccy policjanci. Piotr Habryka to policjant Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, który w lutym br. uległ bardzo poważnemu wypadkowi został potrącony na przejściu dla pieszych. Doznał rozległego urazu głowy, w wyniku którego zapadł w śpiączkę. Nie poddał się i wyszedł zwycięsko z trwającej 3 miesiące batalii o życie. Teraz toczy się dalsza walka o jego powrót do zdrowia. Obecnie poddawany jest intensywnej, kompleksowej, ale jednocześnie bardzo kosztownej rehabilitacji. Piotrek jest silnym, niezwykle aktywnym mężczyzną – policjantem i wielkim pasjonatem futbolu. Sosnowieccy policjanci postanowili więc pomóc mu w szybkim powrocie do służby i na murawę. Zorganizowali charytatywny bieg, z którego dochód w całości zasili konto, na którym zbierane są środki na jego rehabilitację. Warunkiem uczestnictwa było dokonanie wpłaty na to konto w wysokości 20 zł.

W sobotę na starcie biegu w sosnowieckim Parku Kuronia pojawili się nie tylko koledzy Piotra z pracy, jego rodzina i znajomi, ale także cała rzesza osób, które z nim pracowały lub go znają. Zwycięzcą biegu został jego kolega  policjant, który kilka lat temu zmienił jednostkę, w której pełnili służbę. Pomimo, iż już razem nie pracują, nie wyobrażał sobie, że mogłoby go tam nie być. Przez cały czas trwania imprezy na miejscu obecni byli wolontariusze Fundacji VOTUM, która opiekuje się Piotrem. Do ich puszek można było wrzucać datki na leczenie Piotra, co też wielu przybyłych uczyniło. Można było również dokonać przelewu na konto Piotra prowadzone w Fundacji. W samych puszkach wolontariusze zebrali blisko 4000 zł.

Na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka. Podczas biegu, który był jednocześnie festynem na rzecz bezpieczeństwa, dzięki uprzejmości i wsparciu OSP Cieśle, odwiedzający mogli poznać sprzęt ratowniczy Straży Pożarnej oraz oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Festyn był również miejscem, gdzie sosnowieccy policjanci zainaugurowali nową kampanię profilaktyczną na rzecz bezpieczeństwa pieszych.
Przykład Piotra pokazuje, że zaledwie chwila nieuwagi może spowodować zdarzenia bardzo tragiczne w skutkach. Niestety niezależnie od przebiegu zdarzenia i tego kto ponosi za nie winę, to zwykle pieszy jest osobą, która odnosi w nim najpoważniejsze obrażenia. 
Dlatego w związku z nadchodzącym, trudnym dla pieszych i kierujących, okresem jesienno-zimowym, sosnowieccy mundurowi przygotowali kampanię " Noś odblaski nawet w mieście". Aż do wiosny, podczas różnego rodzaju spotkań, będą przekonywać mieszkańców miasta do tego, że odblaski mogą uratować życie, a ich noszenie w okresie, kiedy warunki atmosferyczne są bardzo trudne i szybko zapada zmrok, jest bardzo ważne. Podczas sobotniego festynu z najmłodszymi, dorosłymi i seniorami rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, wręczając im różnego rodzaju odblaskowe gadżety. Kolejne odsłony zainaugurowanej podczas biegu dla Piotra kampanii już niebawem. Więcej informacji o kampanii tutaj:

http://www.sosnowiec.slaska.policja.gov.pl/k24/informacje/wiadomosci/270018,quotNOS-ODBLASKI-NAWET-W-MIESCIEquot-sosnowieccy-policjanci-przygotowali-kampani.html

 

 • Bieg charytatywny dla Piotra Habryki numer startowy
 • Bieg charytatywny dla Piotra Habryki uczestnicy
 • Bieg charytatywny dla Piotra Habryki stoisko OSP
 • Bieg charytatywny dla Piotra Habryki uczestnicy rozgrzewka przed startem
 • Bieg charytatywny dla Piotra Habryki inauguracja kampanii na rzecz bezpieczeństwa pieszych
 • Bieg charytatywny dla Piotra i inauguracja kampanii na rzecz bezpieczeństwa pieszych- uczestnicy w trakcie biegu
 • Bieg charytatywny dla Piotra i inauguracja kampanii na rzecz bezpieczeństwa pieszych- formularz krwiodawcy
 • Bieg charytatywny dla Piotra i inauguracja kampanii na rzecz bezpieczeństwa pieszych uczestnicy
 • Bieg charytatywny dla Piotra i inauguracja kampanii na rzecz bezpieczeństwa pieszych-reportaż TVP
 • Biega charytatywny dla Piotra Habryki i inauguracja kampanii profilaktycznej- spotkania z dziećmi
 • Biega charytatywny dla Piotra Habryki i inauguracja kampanii profilaktycznej- spotkania z najmłodszymi
 • Biega charytatywny dla Piotra Habryki i inauguracja kampanii profilaktycznej- odblaski dla najmłodszych