Wiadomości

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS zatrzymali 8 automatów do gry

Data publikacji 05.10.2018

Sosnowieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w jednym z lokali w centrum miasta ujawnili 8 działających bez zezwolenia automatów do gry. Maszyny zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu KAS. Ich wartość wstępnie oszacowano na łączną kwotę 48 tys. złotych.

Sosnowieccy policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą, działając wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic dokonali sprawdzenia jednego z lokali w centrum miasta, co do którego posiadali informacje, że mogą w nim się odbywać nielegalne gry hazardowe. Wewnątrz ujawnili łącznie 8 automatów. Funkcjonariusze KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Zostały one zatrzymane i przewiezione do magazynu Śląskiego Urzędu Celno- Skrabowego w Katowicach, w którym spoczną do czasu aż Sąd zadecyduje o ich dalszym losie.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.
Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.