Obchody Święta Policji 2017 w Sosnowcu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Wiadomości

Obchody Święta Policji 2017 w Sosnowcu

Data publikacji 20.07.2017

Dzisiaj, 20 lipca, podczas uroczystej akademii z okazji Święta Policji, 163 sosnowieckich policjantek i policjantów otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł.insp. Mariusza Krzystyniaka. Uroczystą galę uświetniła Orkiestra KWP w Katowicach.

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, na czele z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł.insp. Mariuszem Krzystyniakiem i Biskupem sosnowieckim ks. dr Grzegorzem Kaszakiem. Wśród zaproszonych znaleźli się m. in. przedstawiciele polskich parlamentarzystów, Prezydent i Radni Miasta Sosnowca, przedstawiciele Sądu i Prokuratury, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego, Wojska Polskiego, Komendanci Straży Miejskiej i Straży Pożarnej w Sosnowcu, Straży Ochrony Kolei, przedstawiciele NSZZ Policjantów i wielu instytucji z terenu naszego miasta. Obchody zaszczycili swoją obecnością również emerytowani I Zastępca Komendanta Głównego Policji i Komendanci Miejscy Policji z Sosnowca.

Uroczystości z okazji święta policji w Sosnowcu rozpoczęły się w czwartek o godzinie 11.00 w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury Energetyczne Centrum Kultury, w sali widowiskowej MUZA . Podczas uroczystości 163 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Również pracowników korpusu służby cywilnej wyróżniono listami honorowymi. Prezydent Miasta Sosnowca wręczył nagrody pieniężne 7 policjantom w uznaniu ich zasług . Podsumowując współpracę z podmiotami zewnętrznymi Komendant Miejski Policji w Sosnowcu uhonorował dyplomami uznania za wkład w budowę bezpieczeństwa i porządku publicznego 9 przedstawicieli sosnowieckich instytucji . Zarówno zastępca szefa śląskiego garnizonu, ks. Buskup, jak i przedstawiciele władz lokalnych, skierowali do sosnowieckich policjantek i policjantów swoje podziękowania za codzienną służbę, rzetelność, poświęcenie i profesjonalizm oraz życzenia pomyślności i sukcesów w dalszej służbie.