Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów - Koło w Sosnowcu

Spotkanie z Komendantami Sosnowiec kwiecień 2014

Data publikacji 24.04.2014

Przedstawiciele rejonowych kół zrzeszających emerytowanych Policjantów miast ościennych spotkali się przy jednym stole w Sosnowcu. Na spotkaniu zaproszonymi gośćmi byli Komendanci: Komendy Miejski Policji w Sosnowcu, Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, Komendy Powiatowej Policji w Będzinie oraz Komendy Powiatowej w Zawierciu.

Gospodarzem wtorkowego spotkania emerytowanych funkcjonariuszy Policji byli członkowie sosnowieckiego Koła Emerytów i Rencistów Policji mieszczącego się przy ulicy Żeromskiego 1.

Oprócz bieżących tematów dotyczących sytuacji materialno – butowej emerytowanych poruszano kwestie aktywnego włączania się środowisk byłych policjantów w życie ościennych jednostek Policji. Na spotkaniu zaproszonymi gośćmi byli Komendanci: Komendy Miejski Policji w Sosnowcu, Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, Komendy Powiatowej Policji w Będzinie oraz Komendy Powiatowej w Zawierciu. Wspólnie przedstawiciele kół rejonowych oddziałów w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Zawierciu rozpatrywali podjęcie się przedsięwzięcia dotyczącego organizacji Święta Policji 2014. Padły pierwsze propozycje współpracy. Kolejnym punktem spotkania były:

-kwestie związane z organizacją corocznego konkursu strzeleckiego oraz

-propozycje zachowania elementów policyjnego ceremoniału w trakcie uroczystości pogrzebowych emerytowanych stróży prawa.

W trakcie wtorkowego spotkania padły już kolejne pomysły do realizacji. Przedstawiciele Kół Rejonowych Emerytów i Rencistów Policji serdecznie zapraszają do współpracy i aktywności wszystkich byłych mundurowych.