Wiadomości

By ukryć, że nietrzeźwy spowodował kolizję przedstawiał różne wersje wydarzeń

Data publikacji 19.10.2020

Sosnowieccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wykonywali wczoraj czynności na miejscu kolizji, do której doszło na ulicy sąsiadującej z Komendą Miejską Policji. Do jednostki pieszo zgłosił się poszkodowany, który zabrał kluczyki nietrzeźwemu sprawcy. Wersje zdarzenia które przedstawiał mundurowym kierujący „na podwójnym gazie” zmieniały się raz po raz.

Na jednej z uliczek sąsiadujących z Komendą Miejską Policji zatrzymał się samochód. Jego kierowca zamierzał wpuścić do auta swojego znajomego, którego miał podwieźć. W tym właśnie momencie uderzył w niego Peugeot. Kiedy kierowcy obu pojazdów wysiedli, żeby porozmawiać, pokrzywdzony od razu wyczuł od sprawcy zapach alkoholu. Zabrał więc szybko jego kluczyki i pieszo udał się prosto do Komendy zgłosić zdarzenie. Przybyłym na miejsce policjantom sprawca usiłował przedstawić różne wersje zajścia. Najpierw wskazał, że kierującym był jego syn- mężczyzna faktycznie dotarł na miejsce zdarzenia, jednak po dłuższej dopiero chwili. Rzekomy kierujący spytany przez policjantów o przebieg zdarzenia nie był w stanie go opisać, ponieważ- jak sam stwierdził-nie było go na miejscu. Później sprawca próbował przekonać policjantów wskazując świadków, nie był jednak w stanie dokładnie podać osób, które wraz z nim jechały peugeotem. Ostatecznie mundurowi ustalili przebieg zdarzenia, a 46-latek został przebadany alkomatem-w wydychanym przez niego powietrzu było 2,5 promila alkoholu.Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwym. Może mu grozić za to do 3 lat więzienia. 

Niestety pandemia Covid -19 dała chyba osobom wsiadających za kierownicę "na podwójnym gazie" złudne poczucie bezkarności. Najwyraźniej osoby takie wyszły z założenia, że w dobie kotonawirusa nikt ich nie będzie kontrolował. Nic bardziej mylnego. Sosnowieccy policjanci nadal prowadzą działania ukierunkowane na ujawnianie nietrzeźwych kierowców. Zatrzymano ich w ostatnim czasie stanowczo zbyt wielu- świadczy to o tym, że pomimo obostrzeń, działania te są bezwzględnie konieczne. 

Powrót na górę strony