Mimo pandemii dbają o bezpieczeństwo najmłodszych - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Wiadomości

Mimo pandemii dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 17.07.2020

Sosnowieccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pomimo pandemii i obowiązujących nadal obostrzeń starają się dbać o bezpieczeństwo najmłodszych podczas wakacji. Nietypowa w stosunku do lat ubiegłych akcja „ Bezpieczne Wakacje” prowadzona w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” napotyka na pewne utrudnienia, jednak jest sporo aktywności, jakie na polu profilaktyki mogą podejmować policjanci.

„Kręci mnie bezpieczeństwo”. To tytuł zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogólnopolskiej kampanii, objętej honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach której przez cały rok organizowane są akcje na rzecz bezpieczeństwa w różnych obszarach.

W ramach kampanii policjanci prowadzą działania, by trwające właśnie wakacje dla wszystkich były bezpieczne. Pomimo, iż utrudnienia, na jakie policjanci napotykają podczas organizacji działań profilaktycznych z uwagi na obowiązujące obostrzenia w związku z Covid-19 są znaczne, zważywszy bezpieczeństwo, nie może być o zaniechaniu tego typu aktywności. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy spotkali się z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach organizowanych w mieście. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie na drodze, podczas podróży, zabaw i kontaktów z nieznajomymi. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał od mundurowych odblask.