Wiadomości

Apelujemy: Zgłaszajmy każde zdarzenie drogowe z udziałem pieszego!

Data publikacji 25.09.2018

Sosnowieccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, jakie miało miejsce wczoraj rano w dzielnicy Niwka. Doszło tam do potrącenia 15-latka przez samochód osobowy. Policja o całym zdarzeniu została poinformowana dopiero po pewnym czasie, bowiem bezpośrednio po zdarzeniu poszkodowany twierdził, że zupełnie nic mu się nie stało, w związku z czym kierująca odjechała. Chłopiec dolegliwości zaczął odczuwać dopiero po czasie...

Do zdarzenia doszło w okolicy jednej ze szkół w dzielnicy Niwka. Policjanci obecnie wyjaśniają wszystkie jego okoliczności. Dopiero po zgromadzeniu całości materiału dowodowego będzie możliwe odtworzenie jego dokładnego przebiegu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do lekkiego potrącenia 15-latka doszło przez samochód osobowy. Prowadząca go kobieta zatrzymała się i podeszła do poszkodowanego, jednak on oświadczył, że nic mu się nie stało i nie ma żadnych obrażeń. W związku z tym ostatecznie kierująca odjechała z miejsca zdarzenia. Nastolatek, który udał się po wypadku do szkoły, po pewnym czasie zaczął odczuwać dolegliwości, więc został przewieziony do szpitala na badania. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Pamiętajmy! Przy każdym zdarzeniu, do jakiego dojdzie z udziałem auta i pieszego powiadamiajmy policję. Nawet jeśli z okoliczności wynika, że nikt nie odniósł żadnych obrażeń, pamiętajmy, by wyjaśnić w obecności mundurowych jego wszystkie okoliczności. W ten sposób nie pozostawiamy miejsca na żadne wątpliwości. W trakcie wykonywania czynności, policjanci sprawdzą trzeźwość uczestników zdarzenia oraz ustalą na miejscu okoliczności, w jakich do niego doszło. W przypadku ujawnienia po czasie u któregokolwiek z uczestników dolegliwości, wszelkie kwestie związane z okolicznościami zdarzenia będą już ustalone. Ustawa prawo o ruchu drogowym w art 44 ust 2 pkt 1 wyraźnie precyzuje, że jeśli w wyniku zdarzenia drogowego ktokolwiek został ranny, kierujący ma obowiązek zawiadomić policję i służby ratunkowe. Pamiętajmy, że w przypadku zdarzenia, w którym udział biorą piesi, powinniśmy z wyjątkową starannością odnieść się do sprawdzenia ich stanu zdrowia.