Dbajmy o spokój i bezpieczeństwo na urlopie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Wiadomości

Dbajmy o spokój i bezpieczeństwo na urlopie

Data publikacji 11.08.2018

Czas urlopów i wakacyjna beztroska sprzyjają złodziejom. Osoby, które właśnie planują swój wypoczynek powinny poświęcić chwilę na przypomnienie sobie kilku zasad. Dzięki nim można zminimalizować ryzyko utraty cennych przedmiotów i zadbać o cenny spokój na urlopie.

Doświadczenie policjantów i analiza zdarzeń wskazują, że wielu kradzieżom można zapobiec stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jak się okazuje, nie ma znaczenia wiek, płeć ani miejsce, w którym się znajdujemy. Na to, czy staniemy się ofiarą kradzieży, ma wpływ nasze zachowanie, beztroska, nieostrożność czy nieuwaga, o które bardzo łatwo podczas wakacyjnego odpoczynku.

Stosując bardzo proste i niekłopotliwe zasady można ograniczyć do minimum ryzyko utraty portfela, telefonu, dokumentów czy pieniędzy.

  • Złodzieje lubią duże skupiska ludzi, gdzie mogą pozostać anonimowi i niezauważeni.
  • Z pewnością skorzystają z okazji, gdy w roztargnieniu pozostawimy otwarte okno w pensjonacie czy nie zamkniemy drzwi od pokoju.
  • Potrafią dostrzec, że ktoś pozostawił saszetkę z dokumentami bez nadzoru lub spaceruje z otwartą torebką.
  • Nie przejdą obojętnie obok samochodu, w którym na siedzeniu leży laptop.
  • Nie jest dla nich niestety żadnym problemem wyciągnięcie portfela z otwartej kieszeni kurtki czy spodni.

Jednak nasze rozsądne i uważne zachowanie jest w stanie skutecznie wyhamować nieuczciwe zapędy przestępców. Sami możemy być sprytniejsi od złodzieja i nie stać się jego ofiarą.