Uroczysta akademia z okazji Święta Policji 2018 - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Wiadomości

Uroczysta akademia z okazji Święta Policji 2018

Data publikacji 19.07.2018

Dzisiaj, 19 lipca, podczas uroczystej akademii z okazji Święta Policji, 185 sosnowieckich policjantek i policjantów otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotra Kucia. Uroczystą galę uświetnił występ Orkiestry KWP w Katowicach.

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, na czele z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotrem Kucia . Wśród zaproszonych znaleźli się m. in. przedstawiciele polskich parlamentarzystów, Prezydent i Radni Miasta Sosnowca, przedstawiciele Sądu i Prokuratury, Służby Więziennej, Wojska Polskiego, Komendanci Straży Miejskiej i Straży Pożarnej w Sosnowcu, Straży Ochrony Kolei, przedstawiciele NSZZ Policjantów i wielu instytucji z terenu naszego miasta. Obchody zaszczycili swoją obecnością również emerytowani I Zastępca Komendanta Głównego Policji i Komendanci Miejscy Policji z Sosnowca.

Uroczystości z okazji święta policji w Sosnowcu rozpoczęły się w czwartek o godzinie 10.00 w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury Energetyczne Centrum Kultury, w sali widowiskowej MUZA . Podczas uroczystości 185 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Również pracowników korpusu służby cywilnej wyróżniono listami honorowymi. Prezydent Miasta Sosnowca wręczył nagrody pieniężne 7 policjantom w uznaniu ich zasług . Podsumowując współpracę z podmiotami zewnętrznymi Komendant Miejski Policji w Sosnowcu uhonorował dyplomami uznania za wkład w budowę bezpieczeństwa i porządku publicznego 7 przedstawicieli sosnowieckich instytucji . Zarówno zastępca szefa śląskiego garnizonu, jak i parlamentarzyści i przedstawiciele władz lokalnych, skierowali do sosnowieckich policjantek i policjantów swoje podziękowania za codzienną służbę, rzetelność, poświęcenie i profesjonalizm oraz życzenia pomyślności i sukcesów w dalszej służbie.