Intensywne działania w ramach akcji ZIMA - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Wiadomości

Intensywne działania w ramach akcji ZIMA

Data publikacji 19.01.2018

Sosnowieccy policjanci zintensyfikowali działania w ramach akcji ZIMA. Każdego dnia kontrolują miejsca gdzie mogą przebywać bezdomni. Sprawdzają, czy przed nadchodzącymi mrozami i silnym wiatrem każdy wie, gdzie może uzyskać pomoc.

W intensywne działania włączyła się również Straż Miejska. Już od kilku dni, w związku ze znacznym spadkiem temperatur podczas każdej służby policjanci i strażnicy miejscy sprawdzają miejsca, gdzie najczęściej przebywają bezdomni. Kanały ciepłownicze, opuszczone altany na ogródkach działkowych, domy przeznaczone do wyburzenia, czy prowizoryczne szałasy, ustawiane zwykle na terenach nieużytków - to miejsca, gdzie najczęściej można spotkać osoby nie posiadające stałego lokum. Zwykle nie ma w nich żadnego ogrzewania. Właśnie w związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi, i zapowiadanym przez synoptyków znacznym spadkiem temperatur, silnym wiatrem sosnowieccy policjanci wraz ze strażnikami miejskimi zintensyfikowali działania na rzecz tych osób. Napotkanych podczas kontroli informują, w jaki sposób i gdzie mogą otrzymać pomoc w postaci noclegu, ciepłego posiłku, czy miejsca, w którym można się ogrzać. Tłumaczą, jak niebezpiecznie jest nocowanie w tak niskich temperaturach. Wszystkich mieszkańców miasta posiadających wiedzę o miejscach, gdzie w w/w warunkach przebywają bezdomni prosimy o przekazywanie takich informacji policjantom dzielnicowym. Apelujemy również o zwracanie uwagi czy w najbliższym otoczeniu nie znajdują się osoby potrzebujące pomocy w tym zakresie. Prosimy o każdorazowe informowanie policji o takich przypadkach.

Informację o możliwościach pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia można uzyskać, dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na całodobowy bezpłatny numer:

0 800 100 022

W sytuacjach zagrożenia dzwoń po pomoc na numer alarmowy:

112

Osoby bezdomne z terenu Sosnowca mogą uzyskać schronienie w:

Ośrodku Opiekuńczym dla Bezdomnych w Sosnowcu przy ulicy Piotrkowskiej 19 -

tel.32 294 70 52

Noclegowni Caritas Diecezji Sosnowieckiej w Sosnowcu przy ulicy Kaliskiej 25 - tel.32 266 22 26

Ogrzewalni przy ulicy Piotrkowskiej 23 - tel.501 358 211.