Dzielnicowi wspomogli „Szlachetną Paczkę” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Wiadomości

Dzielnicowi wspomogli „Szlachetną Paczkę”

Data publikacji 14.12.2017

Dzielnicowi z Komisariatu Policji III w Sosnowcu zorganizowali zbiórkę darów, które przekazali w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Zebrane słodycze, potrzebne sprzęty i prezenty trafiły do potrzebujących rodzin. Dzielnicowe st. asp. Kinga Kuciapa i mł. asp. Aneta Trojanowska często udzielają się na rzecz osób w trudnym położeniu. Przez cały rok, podczas spotkań z mieszkańcami organizują zbiórki odzieży, zabawek, kosmetyków i środków czystości.

Zasada działania policjantek jest prosta. Szereg mieszkańców w podległych im rejonach służbowych posiada wiele ubrań, zabawek i innych przedmiotów użytkowych (wózków, chodzików, huśtawek dziecięcych), które nie są im już potrzebne. Często są to rzeczy nowe lub niemal nieużywane. Dzielnicowe informują kiedy organizowana będzie zbiórka, a darczyńcy przekazują przedmioty, które następnie trafią do osób w trudnej sytuacji życiowej. 

W wyniku takich, organizowanych cyklicznie akcji, spora ilość odzieży, zabawek i przedmiotów użytkowych trafiła już do potrzebujących podopiecznych Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Sosnowcu oraz domów dziecka. Szczególnie w ośrodku zapotrzebowanie na tego typu rzeczy i sprzęty jest ogromne, bowiem zdarza się, że w ramach interwencji trafiają tam osoby dorosłe i dzieci, których jedynym dobytkiem są ubrania, które mają na sobie. Tym razem, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, policjanci i dzielnicowi z Komisariatu Policji III postanowili przyłączyć się do inicjatywy „Świąteczna Paczka”. Ofiarowane przez nich dary: słodycze, potrzebne sprzęty i prezenty trafiły do sosnowieckich, potrzebujących rodzin. Część darów przekazali mieszkańcy miasta, którzy chcieli wziąć udział w akcji, a nie wiedzieli w jaki sposób się do niej przyłączyć. Tym samym dzielnicowi kolejny raz udowodnili jak skuteczne i owocne są wprowadzane w życie zasady nowej formuły pracy dzielnicowych „Dzielnicowy Bliżej Nas”.