Kontrola drogowa PIESZY- podsumowanie. - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Wiadomości

Kontrola drogowa PIESZY- podsumowanie.

Data publikacji 30.08.2017

Wczoraj na terenie naszego miasta sosnowieccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Kontrola Drogowa-PIESZY”. Głównym założeniem działań było bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Nie obyło się bez represji mandatowych, głównie w miejscach gdzie piesi uczestnicy ruchu w sposób rażący łamali przepisy prawa.

Uświadamianie, pouczanie, a w niektórych wypadkach karanie mandatami, to sposoby wpłynięcia na świadomość uczestników ruchu drogowego. W poniedziałek w Sosnowcu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych. Do najczęściej popełnianych przez mieszkańców naszego miasta wykroczeń zaliczono przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz pokonywanie przejść na czerwonym świetle. Pieszy, który zdecydował się pokonać przejście na czerwonym świetle zmuszony był zapłacić mandat. Równie surowo traktowano tych, którzy przechodzili jezdnię w miejscu niedozwolonym. Sosnowieccy policjanci nałożyli w ramach działań 5 mandatów na kierujących oraz aż 34 na pieszych.

APELUJEMY do świadomości pieszych i prosimy o rozwagę na drodze. Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego. Zważywszy ilość potrąceń pieszych, do jakich wciąż dochodzi, działania tego typu będą systematycznie wznawiane.