Śmiertelne potrącenie pieszego - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie pieszego

Data publikacji 01.03.2017

We wtorek wieczorem w Sosnowcu na ul. Sedlaka policjanci wykonywali czynności na miejscu potrącenia pieszego. Kierujący Audi, 22-letni mieszkaniec Sosnowca potrącił przechodzącego przez jezdnię poza wyznaczonym przejściem, 54-letniego mężczyznę. Niestety wskutek odniesionych obrażeń potrącony mężczyzna zmarł.

Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili szereg czynności, dzięki którym będzie możliwe wyjaśnienie okoliczności w jakich doszło do wypadku. Obecny na miejscu Prokurator zarządził sekcję zwłok poszkodowanego. Policjanci przebadali kierującego audi 22-letniego mieszkańca Sosnowca na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu- okazało się, że mężczyzna był trzeźwy. Prowadzone postępowanie pozwoli na odtworzenie przebiegu wydarzeń jakie miały miejsce feralnego, wtorkowego wieczoru.  

Po raz kolejny sosnowieccy policjanci apelują o szczególną ostrożnosć tak do pieszych jak i do kierowców. Panujące warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok oraz częste mgły znacznie pogarszają warunki panujące na drodze. Często nie zdajemy sobie sprawy, że w tak trudnych warunkach, nawet w centrum miasta chwila nieuwagi może mieć bardzo tragiczne skutki.