Kolejny wandal w rękach policjantów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Wiadomości

Kolejny wandal w rękach policjantów

Data publikacji 15.02.2017

Policjanci z V Komisariatu Policji w toku prowadzonego postępowania ustalili, kto jest odpowiedzialny za zniszczenie elewacji jednego z budynków pozostających w zasobach Urzędu Miasta. Okazało się, że odpowiada za to 23-letni mieszkaniec Sosnowca. Mężczyzna został zatrzymany.

Do zniszczenia ściany jednego z bloków w którym mieszczą się mieszkania komunalne doszło w wigilię zeszłego roku. Dzięki działaniom podjętym przez policjantów z Komisariatu Policji w Kazimierzu Górniczym, możliwe było ustalenie, kto odpowiada za dokonanie uszkodzeń. Mundurowi zatrzymali sprawcę, którym okazał się 23-letni mieszkaniec Sosnowca. Mężczyzna nie był w stanie wytłumaczyć dlaczego dopuścił się tego aktu wandalizmu. Za zniszczenie mienia może mu grozić do 5 lat więzienia.

Akty wandalizmu są jednym z najbardziej uciążliwych zjawisk z jakimi mamy do czynienia na terenie naszego miasta. Sprawca, działając najczęściej bezmyślnie, uszkadza budynki, pojazdy i obiekty użyteczności publicznej. Naniesione farbą lub wydrapane ostrymi narzędziami na elewacjach napisy, powyrywane elementy użytkowe ławek, wiat przystankowych, miejsc i sprzętów użyteczności publicznej, ale też uszkodzone ogrodzenia prywatnych posesji, zdewastowane samochody prywatne mieszkańców- to tylko część z szerokiego wachlarza pomysłów niszczycieli. Działają szybko, nierzadko niezauważenie, powodując w ciągu kilku chwil straty, których wartość często opiewa na tysiące złotych. Dlatego właśnie policjanci tak wytrwale prowadzą różnego rodzaju działania, by w jak największym stopniu ograniczyć te zjawiska. Zatrzymany przez mundurowych z Komisariatu V mężczyzna jest już kolejnym w przeciągu ostatnich kilku dni niszczycielem, którego ustalono, zatrzymano i któremu przedstawiono zarzuty.