Wiadomości

Nadchodzą mrozy! Policjanci sprawdzają miejsca, w których przebywają bezdomni

15.12.2017    Sosnowiec

Z uwagi na zapowiadane wkrótce znaczne ochłodzenie sosnowieccy policjanci każdego dnia wielokrotnie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Docierają do tych, którzy korzystając z prowizorycznych miejsc noclegowych, wystawieni są na często zabójcze działanie niskich temperatur. Zastanych tam bezdomnych informują, gdzie można uzyskać pomoc.

Kanały ciepłownicze, opuszczone altany na ogródkach działkowych, domy przeznaczone do wyburzenia, czy prowizoryczne szałasy, ustawiane zwykle na terenach nieużytków - to miejsca, gdzie najczęściej przebywają osoby bezdomne. Nie ma w nich najczęściej żadnego ogrzewania. Właśnie w związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi, i zapowiadanym przez synoptyków znacznym spadkiem temperatur, sosnowieccy policjanci, podczas prawie każdej służby, odwiedzają te miejsca. Napotkane w nich osoby informują, w jaki sposób i gdzie mogą otrzymać pomoc w postaci noclegu, ciepłego posiłku, czy miejsca, w którym można się ogrzać. Tłumaczą, jak niebezpiecznie jest nocowanie w tak niskich temperaturach. Akcja potrwa do wiosny.

Informację o możliwościach pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia można uzyskać, dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na całodobowy bezpłatny numer:

0 800 100 022

W sytuacjach zagrożenia dzwoń po pomoc na numer alarmowy:

112

Osoby bezdomne z terenu Sosnowca mogą uzyskać schronienie w:

Ośrodku Opiekuńczym dla Bezdomnych w Sosnowcu przy ulicy Piotrkowskiej 19 -

tel.32 294 70 52

Noclegowni Caritas Diecezji Sosnowieckiej w Sosnowcu przy ulicy Kaliskiej 25 - tel.32 266 22 26

Ogrzewalni przy ulicy Piotrkowskiej 23 - tel.501 358 211.