Ciężarówką wymusił pierwszeństwo - Ogłoszenia - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Ogłoszenia

Ciężarówką wymusił pierwszeństwo

Policjanci z Wydziału Kryminalnego sosnowieckiej komendy prowadzą dochodzenie w związku ze zdarzeniem drogowym jakie miało miejsce 10 maja około godziny 13.15 przy ulicy Wawel. Jak ustalili śledczy gwałtowny manewr miejskiego autobusu, w na skutek którego obrażeń doznał jeden z pasażerów był spowodowany wymuszeniem pierwszeństwa przez kierowcę ciężarowego pojazdu.

Śledczy zajmujący się tym zdarzeniem drogowym zwracają się do świadków tego zdarzenia z prośbą o pilny kontakt. Jak ustalono w tej sprawie 10 maja 2014 roku około godziny 13.15 przy ulicy Wawel w Sosnowcu doszło do wypadku drogowego. W rejonie skrzyżowania z ulicą Barbary kierowca samochodu ciężarowego podczas zmiany pasa ruchu z lewego na prawy nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu autobusem komunikacji miejskiej linii 808. kierowca autobusu wykonał gwałtowny manewr, w wyniku którego jeden z pasażerów przewrócił się na podłogę pojazdu i doznał obrażeń ciała. Kierowca samochodu ciężarowego uciekł z miejsca zdarzenia.

 

Świadków mogących przekazać informacje w tej sprawie prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny – Wydział Kryminalny KMP w Sosnowcu, tel. 32/  29-61-324.