Policjanci wręczali pieszym odblaski - 2017 Rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

2017 Rok pieszego

Policjanci wręczali pieszym odblaski

Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w miejscach szczególnie zagrażających bezpieczeństwu pieszym rozdawali im odblaski. W ten niecodzienny sposób odbyły się działania Kontrola Drogowa Pieszy. Mundurowi zwracali przechodniom uwagę jak ważne jest okresie jesienno-zimowym to, by być na drodze widocznym.

W ramach prowadzonych działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych, wielu z nich podarowali elementy odblaskowe usiłując wyjaśnić dlaczego tak ważne jest ich stałe używanie. Do najczęściej popełnianych przez mieszkańców naszego miasta wykroczeń zaliczono przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz pokonywanie przejść na czerwonym świetle.

APELUJEMY do świadomości pieszych i prosimy o rozwagę na drodze. Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego. Podobnie ostrożnym należy być także na oznakowanych przejściach dla pieszych, w szczególności w warunkach znacznie ograniczonej opadami czy mgłą widoczności. Pamiętajmy również, że w okresie jesienno-zimowym, ubrani najczęściej w ciemną odzież, po zmroku nawet w mieście możemy być słabo widoczni, dlatego warto nosić elementy odblaskowe przyczepione do torebek lub założone na odzież, także w terenie zabudowanym.