AKCJA ZNICZ 2015 - 2015 Rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

2015 Rok pieszego

AKCJA ZNICZ 2015

Już od 31 października należy się spodziewać zmian w organizacji ruchu pojazdów w Sosnowcu z uwagi na przypadający w tym roku w niedzielę dzień Wszystkich Świętych. Jak w poprzednich latach część ulic będzie wyłączona z ruchu, a dla odwiedzających groby zorganizowano dodatkowe parkingi.

Ograniczenia w ruchu będą obowiązywały w podobnych miejscach, jak w latach poprzednich. Z ruchu od dnia 31.10.2015 od godz 6.00 zostanie wyłączona całkowicie ul. Smutna. Jako dodatkowe dostępne będą parkingi :

  • przy ul. Gen. Zaruskiego ( na terenie firmy Plastic Components)
  • przy ul. Będzińskiej parking na terenie ENION SA ul. Małobądzka w Będzinie
  • przy Al. Mireckiego parking na terenie stadionu MOSiR im. Jana Ciszewskiego
  • przy ul. Baczyńskiego 25a parking wewnątrz na terenie posesji należącej do POLSKAPRESSE
  • przy ul. Będzińskiej parking wewnątrz przy Energetycznym Centrum Kultury

Tradycyjnie w rejonach nekropolii drogi zostaną oznakowane w celu uporządkowania sposobu i miejsca parkowania. W tych właśnie rejonach należy się spodziewać utrudnień związanych ze wzmożonym ruchem pieszych i pojazdów. Policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole trzeźwości kierujących, będą zwracać uwagę na przestrzeganie zasad transportu dzieci. Podczas akcji zbiegającej się z Ogólnopolskim Dniem Pieszego przypadającym na 31 października policjanci szczególną uwagę będą zwracać również na zachowanie pieszych i przestrzeganie przez nich przepisów kodeksu ruchu drogowego, w szczególności obowiązku posiadania przez pieszych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym elementów odblaskowych na odzieży. W ramach Ogólnopolskiego Dnia Pieszego funkcjonariusze będą prowadzić akcję informacyjną i rozdawać pieszym elementy odblaskowe.

 

Policyjna akcja ZNICZ będzie trwać od dnia 30.10.2015 godz 6.00 do dnia 02.11.2015 godz 22.00