2014 rok pieszego

Bezpieczeństwo to podstawa – wtedy lepsza jest zabawa

Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili najmłodszych w Przedszkolu Miejskim nr 14 przy ulicy Maliny. W ramach Ogólnopolskich Dni Bezpiecznego Przedszkolaka oprócz zorganizowanego konkursu dla najmłodszych zasady bezpieczeństwa na drodze dzieci utrwalały w trakcie własnych prezentacji artystycznych. Spotkanie z niecodziennym gościem zakończyło się wspólnym wyjściem na spacer. Dzieci były wyposażone w bezpieczne odblaski.

Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Przedszkolaka był powodem, dla którego niecodzienny gość odwiedził najmłodszych w sosnowieckim Przedszkolu nr 14 przy ulicy Maliny. Najmłodsi oprócz plastycznego konkursu, który uwzględniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze prezentowali wierszyki i piosenki utrwalające właściwe nawyki uczestnika ruchu drogowego.

Przedszkolaki rywalizowały drużynowo w takich konkurencjach jak:

-rozpoznawanie znaków drogowych – układanie z puzzli

-układanie łamigłówek związanych z bezpieczeństwem na drodze

-dopasowywanie historyjki obrazkowej do pojazdu uprzywilejowanego

-konkurs zagadek

 

Po rozstrzygnięciu plastycznego konkursu w związku z bardzo wysokim poziomem wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa wszystkie przedszkolaki wspólnie zdobyły pierwszą nagrodę i razem wybrały się na spacer. Dzieci wyposażone były w bezpieczne odblaski.