Bezpieczna droga...bez barier - 2014 rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

2014 rok pieszego

Bezpieczna droga...bez barier

Data publikacji 14.04.2014

Pod takim hasłem sosnowiecka Policja wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP w Katowicach zorganizowała na terenie miasta event dla mieszkańców Sosnowca i wszystkich zainteresowanych kwestią bezpieczeństwa na drodze. Założeniem działań było uświadomienie uczestnikom, iż każdy może udzielić pierwszej pomocy ofierze wypadku. Pomoc może przybierać różne formy. Począwszy od zgłoszonej informacji przez udzielenie pomocy przedmedycznej.

Spotkanie z mieszkańcami Sosnowca poprzedzone było paradą motocyklistów, która została poprowadzona ulicami Katowic, Sosnowca, Będzina i Dąbrowy Górniczej. Następnie paradna kolumna motocyklistów spotkała się na terenie C.H. Auchan w Sosnowcu i uświetniła policyjne działania. W trakcie eventu służby mundurowe propagowały bezpieczne zachowanie na drodze.

Policjanci przestrzegali przed konsekwencjami wynikającymi z nieprzestrzegania przepisów lub przed brakiem wyobraźni związanej z sytuacjami niebezpiecznymi na drodze.Uczestnicy spotkania byli świadkami pokazu udzielania pierwszej pomocy motocykliście, biorącemu udział w wypadku komunikacyjnym. Dla wszystkich przeprowadzono również pokaz akcji ratowniczej polegającej na wydobyciu osoby rannej, która w wyniku wypadku drogowego została uwięziona w samochodzie. Pojazd został rozcięty przez funkcjonariuszy Straży Pożarnej.

Bardzo dużym zainteresowaniem – wśród dorosłych uczestników cieszył się symulator dachowania. Najmłodsi natomiast chętnie próbowali swych sił w licznych rowerowych konkursach.

Podczas zabezpieczenia eventu służby policyjne wspierali uczniowie Młodzieżowej Służby Ruchu z Liceum Policyjnego „AS” w Sosnowcu.