"Tydzień pomocy ofiarom przestępstw" - Profilaktyka - Prewencja - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Profilaktyka - Prewencja

"Tydzień pomocy ofiarom przestępstw"

 

Polska Karta Praw Ofiary mówi,  iż "Ofiarą (...)   jest osoba fizyczna, której dobro chronione prawem zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo, a także jej najbliżsi...". W bieżącym roku "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw" przypada w dniach 22 - 26 lutego.

 

W związku z tym sosnowieccy policjanci będą prowadzić działania na rzecz ofiar przestępstw, w tym zorganizowane przez dzielnicowych dodatkowe dyżury w punktach konsultacyjno-informacyjnych na terenie naszego miasta, i tak:

 

  • 24 lutego policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu będą dodatkowo dyżurować w Punkcie znajdującym się przy ulicy Szmanowskiego 5a w godzinach 16.00 - 18.00,
  • 24 lutego policjanci z Komisariatu Policji II w Sosnowcu będą dodatkowo dyżurować  w punkcie przy ulicy Wybickiego 21 w godzinach 17.00 - 18.00,
  • 26 lutego policjanci z Komisariatu Policji II w Sosnowcu będą dodatkowo dyżurować  w punkcie przy ulicy Hallera 68  w godzinach 16.00 - 17.00,

 

W ubiegłym roku  na terenie naszego miasta policjanci przeprowadzili 4448 interwencji domowych. Funkcjonariusze sporządzili 509 "Niebieskiech Kart" - dotyczących przemocy w rodzinie. To procedura obejmująca szereg działań ukierunkowanych  na pomoc osobom poszkodowanym w wyniku przemocy domowej. Ofiarami przemocy w rodzinie najczęściej padają kobiety oraz bezbronne dzieci. W ubiegłym roku liczba pokrzywdzonych przemocą domową  wyniosła 797 osób, w tym  503 kobiety i 240 osób małoletnich.

 

Dlatego, jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich stał się ofiarą przestępstwa, odniosłeś straty materialne, fizyczne, psychiczne, a nie wiesz jakiej  przysługują Ci prawa i do kogo zwrócić się o pomoc skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji lub Prokuraturą.

 

PAMIĘTAJ ! NIE JESTEŚ OSOBĄ OSAMOTNIONĄ W ROZWIĄZANIU SWOJEGO PROBLEMU. WSPÓLNE DZIAŁANIA ORAZ ZAANGAŻOWANIE Z TWOJEJ STRONY POMOGĄ ZWIĘKSZYĆ BEZPIECZEŃSTWO TWOJE I TWOICH BLISKICH.

 

Przypominamy, że na codzień możesz skorzystać z pomocy - kliknij i zobacz

 

 

źródło: Wydział Prewencji KMP w Sosnowcu