Nie reagujesz - akceptujesz

Odebrali kluczyki nietrzeźwemu. Wczoraj zapobiegli tragedii na drodze.

.

Wczoraj w ręce Policji trafił nietrzeźwy 40-latek, który w Sosnowcu przy skrzyżowaniu ulic Wawel i Narutowicza został ujęty przez odpowiedzialnych mieszkańców miasta. Kierowca poruszał się citroenem, a był tak nietrzeźwy, że nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu urządzeniem znajdującym się w sosnowieckiej Komendzie Policji. W konsekwencji zdarzeń od kierowcy została pobrana krew do badania. Wyniki będą dowodem w sprawie. Odpowiedzialnym, za społeczną postawę i duże poczucie obywatelskiego obowiązek serdecznie dziękujemy. Prawdopodobnie, wczoraj zapobiegli Państwo tragedii na drodze.

Jak ustalili policjanci, którzy wczoraj przy ulicy Narutowicza zostali zaalarmowani przez obywateli ujęty 40-latek nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Kierowca posiada uprawnienia do kierowania pojazdami, lecz wczoraj był w takim stanie upojenia, że kompletnie nie zwracał na to uwagi. Społeczna postawa osób, które zauważyły i ujęły kierującego citroenem z pewnością zapobiegła tragedii na sosnowieckich drogach. Mężczyzna, który kierował citroenem był tak nietrzeźwy, że nie był w stanie poddać się w Komendzie Policji badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. W konsekwencji zdarzeń od 40-latka, który okazał się być mieszkańcem Sosnowca została pobrana krew do badania, którego wyniki będą dowodem w sprawie.

Przypominamy:

Art. 178a kk

§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.