Dzielnicowy bliżej nas

Podziękowania dla dzielnicowych, które kolejny raz wsparły potrzebujących

Sosnowieckie dzielnicowe z Komisariatu Policji III w Sosnowcu st. asp. Kinga Szmidt i mł. asp. Aneta Trojanowska kolejny raz przekazały dary dla potrzebujących. Inicjatywa zapoczątkowana trzy lata temu realizowana jest systematycznie i cieszy się niesłabnącym uznaniem w oczach mieszkańców dzielnic, którymi opiekują się policjantki.

Akcja zbierania darów dla podopiecznych opieki społecznej w rejonach, za które odpowiedzialne są dwie sosnowieckie dzielnicowe, trwa od trzech lat. Mieszkańcy tych dzielnic mają w domach wiele nieużywanych, czasem niemal nowych rzeczy. Ubrania, akcesoria pielęgnacyjne dla dzieci, rowerki, huśtawki, wózki dziecięce - wszystko to, czego z uwagi na dobry stan szkoda wyrzucić, a czego już nie używają, przekazują dzielnicowym. W ten sposób mają pewność, że przedmioty te trafią do podopiecznych ośrodka interwencji kryzysowej i innych tego typu placówek w mieście. Akcja jest regularna. Mieszkańcy wiedzą, że mogą przekazać mundurowym rzeczy, które trafią do potrzebujących, zdarza się bowiem, że do ośrodków tego typu trafiają osoby, których jedynym dobytkiem jest to, co mają na sobie. 

Tym razem kolejna partia zgromadzonych w ten sposób darów trafiła do dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie. Przekazano ją do dyspozycji pracowników, za pośrednictwem których trafią wkrótce do potrzebujących. Jak widać po pomoc zwracają się również ośrodki z miast ościennych. Akcja będzie z pewnością kontynuowana. Do rąk policjantek trafiły specjalnie przygotowane na tę okoliczność pisemne podziękowania.

  • dary dla potrzebujących i podziękowania
  • dary dla potrzebujących i podziękowania
  • dary dla potrzebujących i podziękowania